Prvá

Autor: Natália Štepanovičová | 23.5.2017 o 20:55 | Karma článku: 4,93 | Prečítané:  540x

Iva, ďakujem ti za to, že si  sa mi zverila a vnukla si mi  myšlienku na ďalší článok. Aj vďaka tebe si ho môžu moji čitatelia prečítať.

 

Rebeka bola mladá žena, ktorá tak isto ako jej kamarátky snívala o láske. Takej, z ktorej sa jej budú podlamovať kolená, a vďaka ktorej bude v bruchu cítiť trepotanie motýlích krídel. Láske veľmi silnej, pre ktorú nebude chcieť spať, ale namiesto toho bude odpočítavať minúty do nasledujúceho stretnutia.

 

V mysli si svojho vysnívaného klauna, ktorý ju bude rozosmievať aj vtedy, keď nebude mať náladu, vedela ihneď  predstaviť.

Bol vysoký, modrooký brunet  so znamienkom na pravom líci.

 

 Tohto mladíka hľadala v každom jednom mužovi, ktorého stretla.

Kamarátka sa jej síce smiala, že  ho nikdy nestretne, no ona nestrácala nádej a verila, že sa jej v živote objaví, pretože si v jednom časopise pre ženy prečítala, že sny sa  plnia každému, kto sa odváži snívať a ona predsa nemohla byť výnimkou.

 

Dni ubiehali ako voda, no Rebeka si každým dňom  priala natrafiť na svoju spriaznenú dušu – vysmiateho klauna, pre ktorého bude život komédia. Netrvalo dlho a tento sen sa jej naozaj splnil. Stretla ho!

 

 Každý štvrtok chodila behávať do mestského parku, ktorý nedávno zrenovovali a pár metrov od svojho odpočinkového miesta ho uvidela. Sedel na lavičke a hádzal loptičku svojmu bíglovi. Chvíľu tam tak stála a pozorovala ho. Už sa chystala odísť, pretože sa jej zdala celá táto situácia trápna, no on práve vtedy vstal z lavičky a spolu s jeho štvornohým miláčikom podišiel ku nej.

 

Keď ju pozdravil, neverila vlastným očiam. Jej mužský ideál stál priamo pred ňou.

O pár dní neskôr si dohodli prvé rande a takto sa spolu stretávali niekoľko týždňov, kým si Rebeka neuvedomila jednu vec.

 

Adam bol len človek a Rebeka  pochopila, že teraz, keď ho stretla už našla toho, koho chcela.

A v tom bol problém!

 Všetko bolo skvelé, on sa ju  snažil zakaždým rozosmiať, no ona si uvedomila, že mu chýba istá dávka divokosti a spontánnosti, ktorú chcela a potrebovala zažiť.

Čím dlhšie sa stretávali, tým viac chcela z ich vzťahu zbabelo vycúvať. Hoci vedela, že o takejto prvej láske snívali milióny dievčat, ku ktorým donedávna patrila.

 

 Určite to z jej strany nebolo fér, no v situácii, v ktorej sa práve nachádzala si nevedela pomôcť.

 Myslela si, že mu časom vleje do žíl trocha adrenalínu, no opak bol pravdou.

Ani po niekoľkých mesiacoch sa tak nestalo. Rebeka stále zostávala vo vzťahu,  hoci   už dlhší čas  plánovala, že sa musí svojho klauna vzdať. Pre jeho dobro.  Síce nevedela, čo práve teraz chce, rozhodne však vedela, čo nechce. Nechce, aby sa jej Adam so znamienkom na pravom líci, jej prvá láska  stále viac trápil, snažil a ona žila s bolesťou na duši, že to  nechala zájsť tak ďaleko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?