Obeť energetického upíra

Autor: Natália Štepanovičová | 29.3.2017 o 21:31 | (upravené 29.3.2017 o 21:51) Karma článku: 5,15 | Prečítané:  525x

Jana sa ňou stala nenápadne. Pomaly. Spočiatku tomu nevenovala veľkú pozornosť. Pretože v priateľstve, obzvlášť v takom, kde si ľudia dôverujú, je úplne bežné hovoriť tomu druhému o svojich radostiach, či starostiach. Až neskôr vnímala, že jej Lenka – Janina spolužiačka hovorí viac o starostiach, o tom, ako to má v živote ťažké a okrem nej nikto iný nič horšie v živote neprežil.

 

Jana si už ani nepamätala, kedy sa jej Lenka spýtala na JEJ víkend, život, starosti, či radosti.

Pretože stále rozprávala len o sebe.

Janu to  najskôr štvalo, no postupne si zvykla. Keď jej Lenka hovorila o svojich problémoch, súhlasne kývla hlavou, no v skutočnosti ju vôbec nepočúvala. Lebo nechcela. Nevládala. A aj keď sa Lenke posťažovala, ona to vždy zviedla na svoj problém a komunikácia bola stále o tom istom.

 

Dospelo to do štádia, kedy už Jana rozhovory s Lenkou priam neznášala. Bola otrávená  a vždy, keď  v pondelok  spustila: ,,Vieš, čo  vyviedol môj frajer cez víkend?“ pomyselne stišovala  hlasitosť.

V mysli si predstavovala deň, keď Lenka  pôjde k lekárovi a nebude musieť počúvať jej vyplakávačky. Vždy sa pri tej myšlienke usmiala. Síce to nebolo od nej pekné, no čo už jej po takom dlhom čase strávenom s Lenkou zostávalo?

 

Dokonca uvažovala nad tým, či jej „ťažko skúšanú“ spolužiačku niekedy napadne, že už by s tým vyplakávaním mohla prestať.

No v tom si uvedomila, že ak jej to nedochádzalo doteraz, nedôjde jej to  nikdy.

 

,,Čo už“ vzdychla si Jana a snažila sa prijať skutočnosť, že sa jej  štúdium na strednej bude spájať nielen s „riťolezkou“ Karin, ale aj s Lenkou – večným energetickým upírom, ktorý z nej vždy vysal aj posledné kvapky energie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?