Je falošné priateľstvo lepšie ako žiadne?

Autor: Natália Štepanovičová | 12.12.2016 o 21:45 | Karma článku: 3,56 | Prečítané:  590x

 Pár dní som sa zamýšľala nad touto otázkou. V dnešnej dobe plnej nových informačných technológií a prostriedkov na komunikáciu, väčšina ľudí čoraz viac prahne po blízkosti – po prepojení duší, rozhovore tvárou v tvár, pretože sú presýtení všetkými vymoženosťami, ktoré nám súčasná doba ponúka.  Preto priateľstvá vznikajú naozaj rôznorodými spôsobmi. Keď  však vzniknú, tak sa predovšetkým snažíme o ne starať.

 No, niekedy len  naša úprimná  snaha nestačí.

 Môžeme našich priateľov poznať roky a aj tak neskoro odhalíme ich pravú tvár. Ak vôbec.

 

 Niekedy sme totiž tak strašne šťastní a zároveň  oslepení našim  priateľstvom, že prehliadame náznaky, ktoré sa nám snažia ukázať, že náš priateľ-/ka nie je tým na koho sa hrá.

V skutočnosti má totiž  na tvári excelentnú masku, pod ktorú sa človek len ťažko dostane. A keďže nemáme dôvod svojho priateľa, či priateľku podozrievať  z niečoho, čo do priateľstva nepatrí, ako napríklad klebety o našej osobe  v dobe našej neprítomnosti, nechávame sa unášať v slastnom opare navonok fungujúceho kamarátstva.

 

Preto sa pýtam, koľkokrát sa človek musí v kamarátstvach  sklamať, doslova padnúť na ,,hubu“, aby dokázal odlíšiť pravých priateľov od tých falošných?

Či nie je naozaj lepšie ,,netlačiť na pílu“ a odprevadiť týchto „kamarátov“ z nášho života a počkať si na tých, ktorých nás samotných zmenia na najlepšiu verziu nášho JA. 

 

Na priateľov, ktorí nás  budú motivovať práve vtedy, keď my motiváciu stratíme.

Na priateľov, ktorí nás podržia a nebudú od nás žiadať protislužbu.

Na priateľov, ktorým budeme môcť kedykoľvek zavolať a naozaj tu pre nás v ten okamih budú a nebude to len jedno z ďalších  životných klišé.

Na priateľov, ktorí to s nami budú myslieť naozaj úprimne.

 

Na takých priateľov sa naozaj oplatí počkať, aj keby to malo znamenať, že nasledujúce obdobie strávime len samy so sebou.

 

Pretože niekto raz povedal: „Omnoho lepšia je  inteligentná samota, ako hlúpa spoločnosť.“

 

Tento človek vedel, o čom hovorí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?