Je falošné priateľstvo lepšie ako žiadne?

Autor: Natália Štepanovičová | 12.12.2016 o 21:45 | Karma článku: 3,56 | Prečítané:  1325x

 Pár dní som sa zamýšľala nad touto otázkou. V dnešnej dobe plnej nových informačných technológií a prostriedkov na komunikáciu, väčšina ľudí čoraz viac prahne po blízkosti – po prepojení duší, rozhovore tvárou v tvár, pretože sú presýtení všetkými vymoženosťami, ktoré nám súčasná doba ponúka.  Preto priateľstvá vznikajú naozaj rôznorodými spôsobmi. Keď  však vzniknú, tak sa predovšetkým snažíme o ne starať.

 No, niekedy len  naša úprimná  snaha nestačí.

 Môžeme našich priateľov poznať roky a aj tak neskoro odhalíme ich pravú tvár. Ak vôbec.

 

 Niekedy sme totiž tak strašne šťastní a zároveň  oslepení našim  priateľstvom, že prehliadame náznaky, ktoré sa nám snažia ukázať, že náš priateľ-/ka nie je tým na koho sa hrá.

V skutočnosti má totiž  na tvári excelentnú masku, pod ktorú sa človek len ťažko dostane. A keďže nemáme dôvod svojho priateľa, či priateľku podozrievať  z niečoho, čo do priateľstva nepatrí, ako napríklad klebety o našej osobe  v dobe našej neprítomnosti, nechávame sa unášať v slastnom opare navonok fungujúceho kamarátstva.

 

Preto sa pýtam, koľkokrát sa človek musí v kamarátstvach  sklamať, doslova padnúť na ,,hubu“, aby dokázal odlíšiť pravých priateľov od tých falošných?

Či nie je naozaj lepšie ,,netlačiť na pílu“ a odprevadiť týchto „kamarátov“ z nášho života a počkať si na tých, ktorých nás samotných zmenia na najlepšiu verziu nášho JA. 

 

Na priateľov, ktorí nás  budú motivovať práve vtedy, keď my motiváciu stratíme.

Na priateľov, ktorí nás podržia a nebudú od nás žiadať protislužbu.

Na priateľov, ktorým budeme môcť kedykoľvek zavolať a naozaj tu pre nás v ten okamih budú a nebude to len jedno z ďalších  životných klišé.

Na priateľov, ktorí to s nami budú myslieť naozaj úprimne.

 

Na takých priateľov sa naozaj oplatí počkať, aj keby to malo znamenať, že nasledujúce obdobie strávime len samy so sebou.

 

Pretože niekto raz povedal: „Omnoho lepšia je  inteligentná samota, ako hlúpa spoločnosť.“

 

Tento človek vedel, o čom hovorí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?