Chýbajú nám základy slušného správania

Autor: Natália Štepanovičová | 3.5.2016 o 17:10 | (upravené 3.5.2016 o 17:23) Karma článku: 2,78 | Prečítané:  809x

 

Presvedčila som sa o tom na vlastnej koži pri poslednej návšteve v čakárni u  lekára. Začnúc od úplného základu,  a to pozdravu  pacientov, keď do nej vchádzate alebo z nej odchádzate (v tomto ma  tieto „teliatka“ už neprekvapujú),  až po DO-SPE-LÚ ženu – matku, ktorá bola oblečená ako z najnovšieho čísla  magazínu Vogue  s frizúrou, ako keby odišla práve od kaderníka a nie z domu, pri príchode do čakárne síce ledva pozdravila a  to isté  spravila aj jej dcéra.

Avšak potom, čo prišlo neskôr sa nielen mne, ale všetkým ľudom v miestnosti zastavil rozum a napadlo mi jediné : „Mě by jen zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu“, (zámerne som použila hlášku z filmu, ktorý väčšina ľudí pozná). Táto ,,matka roka“ pred párom niekoľkých očí dokázala položiť svojej odhadom tipujem, desaťročnej dcére otázku, „Si je*****“?" Len preto, že si  zabudla zobrať žiacku knižku na ospravedlnenku.  Ostala som vyvedená z miery nielen ja s mojou mamou, ale myslím, že všetci.  Osobne  som na  niekoľko sekúnd stratila reč, pretože sa  po tomto incidente naozaj nečudujem starším ľudom, keď zvyknú vravieť, že nám chýba výchova. Samozrejme, že nechcem paušalizovať,  poznám vo svojom okolí veľa mladých a dobre vychovaných ľudí, ku ktorým sama patrím, ale čo je veľa, to je veľa. Najviac mi bolo ľúto toho dievčatka, pretože týmto štýlom výchovy jej matky a prostredia, v ktorom vyrastá,  sa jej  veľa toho dobrého a morálneho  nedostane.

Uvidíme, aký pocitový „úlovok“ si odnesiem nabudúce. Bola by som však rada, keby bol oveľa príjemnejší ako ten posledný.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?