Nikdy nepodceňujte malé množstvo snehu na chodníku, pretože Vám môže zmeniť život.

Autor: Natália Štepanovičová | 12.3.2016 o 22:50 | (upravené 29.3.2016 o 18:52) Karma článku: 4,56 | Prečítané:  652x

 

To ráno bolo také isté, ako všetky ostatné. Alebo pri najmenšom ním malo byť, myslela som si to. Keďže som mala jarné prázdniny nechcelo sa mi v utorok vstávať zavčasu ku doktorke. Lenže plánovaný trojmesačný termín vyšetrenia nepustí. A tak som neochotne a rezignovane vyliezla z postele.  Po malých krôčikoch som kráčala najskôr na toaletu, neskôr do kuchyne. Sadla som si na stoličku a chvíľu som sa snažila registrovať, že je tu ďalší nový deň a s ním aj nové ráno. Ako náhle sa mi ako- tak podarilo spamätať sa a na oko sa prebudiť, vstala som a celkom automaticky som šla naliať vodu do kanvice, medzitým nachystať šálku a nasypať lyžičku kávy a lyžičku kokosového cukru, ktorého chuť si zamilujete hneď  pri prvom ochutnaní.  Čakala som a čakala. To čakanie sa mi zdalo príliš dlhé, keď tu zrazu voda v kanvici zovrela a ja som si mohla zaliať svoju rannú kávu, môj ranný rituál, vďaka ktorému býva vstávanie znesiteľnejšie. Po káve a raňajkách sa na rad dostal môj zovňajšok, resp. jeho úprava. Konečne sa na mňa  dalo pozerať. Oči už neboli rozospaté, na  pery som si naniesla rúž v malinovej farbe. Už zostávalo splniť len poslednú, pomyselnú čerešničku na torte – obliecť sa. Ako náhle som splnila poslednú úlohu toho rána  mohla som s pokojom Angličana vyraziť k autu a nerušene uvažovať nad priebehom dňa. To som však ešte netušila, aké prekvapenie ma čaká.

Prišli sme na miesto. Ostávalo už len zaparkovať a prejsť  pár krokov do budovy nemocnice. V tom to prišlo ! Vystúpila som z auta, prešla pár krokov a moje tenisky neboli pripravené na pár centimetrov snehu a dali mi to patrične najavo. Tušíte správne – spadla som. Spadla som do klzkého snehu pomiešaného s blatom. Zbehlo sa to rýchlo, v jednu minútu stojíte pevne na zemi a v tú druhú  ležíte v snehu a blate.

Tento problém pádu sa dá aplikovať aj na iné situácie v živote. Často krát spadnete a o niekoľko sekúnd sa snažíte vstať a pokúsite sa znova začať odznova, prípadne pokračovať v tom, čo ste robili predtým. Základom je postaviť sa a nenechať sa zraziť nepriazňou osudu na zem ! Keby som sa vtedy nepostavila ležala by som na tom chodníku doteraz. Ale aj ja som si vybrala. Vybrala som si vstať, bojovať a ísť ďalej. Aj napriek ľudom, ktorí mi neustále vravia, že si nesplním svoje sny, pretože na to nemám. A toto ma motivuje, toto ma posúva. Pretože aj ja, ako každý z nás prežíva v živote búrky. Avšak po každej búrke opäť vyjde slnko a ty sa  na svet môžeš znova usmievať. Viem, že toto si čítal/a, počul/a už veľakrát, ale je to tak. 

A keď sa nevzdáš, splníš si sny a dokážeš všetkým, ktorí v teba neverili, že si úspešný/ á a hlavne šťastný/á!

Pretože  tvoj vnútorný pokoj je najdôležitejší.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?