Nikdy nepodceňujte malé množstvo snehu na chodníku, pretože Vám môže zmeniť život.

Autor: Natália Štepanovičová | 12.3.2016 o 22:50 | (upravené 29.3.2016 o 18:52) Karma článku: 4,56 | Prečítané:  773x

 

To ráno bolo také isté, ako všetky ostatné. Alebo pri najmenšom ním malo byť, myslela som si to. Keďže som mala jarné prázdniny nechcelo sa mi v utorok vstávať zavčasu ku doktorke. Lenže plánovaný trojmesačný termín vyšetrenia nepustí. A tak som neochotne a rezignovane vyliezla z postele.  Po malých krôčikoch som kráčala najskôr na toaletu, neskôr do kuchyne. Sadla som si na stoličku a chvíľu som sa snažila registrovať, že je tu ďalší nový deň a s ním aj nové ráno. Ako náhle sa mi ako- tak podarilo spamätať sa a na oko sa prebudiť, vstala som a celkom automaticky som šla naliať vodu do kanvice, medzitým nachystať šálku a nasypať lyžičku kávy a lyžičku kokosového cukru, ktorého chuť si zamilujete hneď  pri prvom ochutnaní.  Čakala som a čakala. To čakanie sa mi zdalo príliš dlhé, keď tu zrazu voda v kanvici zovrela a ja som si mohla zaliať svoju rannú kávu, môj ranný rituál, vďaka ktorému býva vstávanie znesiteľnejšie. Po káve a raňajkách sa na rad dostal môj zovňajšok, resp. jeho úprava. Konečne sa na mňa  dalo pozerať. Oči už neboli rozospaté, na  pery som si naniesla rúž v malinovej farbe. Už zostávalo splniť len poslednú, pomyselnú čerešničku na torte – obliecť sa. Ako náhle som splnila poslednú úlohu toho rána  mohla som s pokojom Angličana vyraziť k autu a nerušene uvažovať nad priebehom dňa. To som však ešte netušila, aké prekvapenie ma čaká.

Prišli sme na miesto. Ostávalo už len zaparkovať a prejsť  pár krokov do budovy nemocnice. V tom to prišlo ! Vystúpila som z auta, prešla pár krokov a moje tenisky neboli pripravené na pár centimetrov snehu a dali mi to patrične najavo. Tušíte správne – spadla som. Spadla som do klzkého snehu pomiešaného s blatom. Zbehlo sa to rýchlo, v jednu minútu stojíte pevne na zemi a v tú druhú  ležíte v snehu a blate.

Tento problém pádu sa dá aplikovať aj na iné situácie v živote. Často krát spadnete a o niekoľko sekúnd sa snažíte vstať a pokúsite sa znova začať odznova, prípadne pokračovať v tom, čo ste robili predtým. Základom je postaviť sa a nenechať sa zraziť nepriazňou osudu na zem ! Keby som sa vtedy nepostavila ležala by som na tom chodníku doteraz. Ale aj ja som si vybrala. Vybrala som si vstať, bojovať a ísť ďalej. Aj napriek ľudom, ktorí mi neustále vravia, že si nesplním svoje sny, pretože na to nemám. A toto ma motivuje, toto ma posúva. Pretože aj ja, ako každý z nás prežíva v živote búrky. Avšak po každej búrke opäť vyjde slnko a ty sa  na svet môžeš znova usmievať. Viem, že toto si čítal/a, počul/a už veľakrát, ale je to tak. 

A keď sa nevzdáš, splníš si sny a dokážeš všetkým, ktorí v teba neverili, že si úspešný/ á a hlavne šťastný/á!

Pretože  tvoj vnútorný pokoj je najdôležitejší.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?