Šťastie skryté v maličkostiach.

Autor: Natália Štepanovičová | 16.2.2016 o 5:46 | Karma článku: 5,40 | Prečítané:  728x

 

To je práve také, keď sa ráno zobudíš s úsmevom na perách po dobrom spánku, to je práve také, keď máš v každej jednej bunke svojho tela pozitívnu energiu, s ktorou by si snáď dokázal zachrániť svet. Pocítiš ho aj vtedy, keď síce vstaneš o niečo skôr, avšak nevadí ti to, pretože sa tešíš na chuť a vôňu kávy, ktorá ti dokáže spraviť deň !  Pretože vtedy ti je jedno, či je v kalendári pondelok, streda alebo piatok. Taktiež celkom obyčajné šťastie, keď ti na ulici venuje úsmev úplne neznámy človek a ty mu ho opätuješ spať  len tak, pretože chceš. Alebo objatie, pohladenie, vľúdne slovo od ľudí, na ktorých ti záleží.  

Šťastie skryté v maličkostiach objavíš aj vtedy, keď sa po čase vraciaš domov a vieš, že tam na teba bude mať kto čakať, bude mať kto s tebou prebrať všetky celotýždňové starosti a radosti.  

To je práve aj také, keď je v kalendári 25. november a ty cestuješ k lekárovi, avšak tebe táto skutočnosť a tento dátum (výnimočne) neprekáža, pretože namiesto hŕby snehu sa spoza stromov na teba usmieva aj slnko. A vtedy ti je mesiac v kalendári ukradnutý a ukradnutá aj tá skutočnosť, že síce cestuješ k lekárovi, ale slnečné lúče v tomto období ti spravia to správne ráno porovnateľné s chuťou tvojej obľúbenej kávy. Pretože sa snažíš precítiť daný okamih a vyťažiť z neho čo najviac, to čo práve potrebuješ. Toto šťastie si uvedomíš aj vtedy, keď ti život spríjemňuje tvoja rodina, umenie v akejkoľvek podobe, literatúra, príroda, spánok, domáca i svetová gastronómia, tvoj obľúbený parfum, hudba ale aj liečivé ticho. 

Intenzita šťastia sa ale vystupňuje práve vtedy, keď po nekonečných mesiacoch nájdeš v jednom útulnom kníhkupectve knihu, ktorú si nekonečne dlho hľadal /a na internete, zháňal / a vo všetkých možných i nemožných kníhkupectvách a zrazu ju nenájdeš ty, ale nájde si ona teba, celkom nenápadne medzi množstvom iných kníh.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?