Šťastie skryté v maličkostiach.

Autor: Natália Štepanovičová | 16.2.2016 o 5:46 | Karma článku: 6,44 | Prečítané:  914x

 

To je práve také, keď sa ráno zobudíš s úsmevom na perách po dobrom spánku, to je práve také, keď máš v každej jednej bunke svojho tela pozitívnu energiu, s ktorou by si snáď dokázal zachrániť svet. Pocítiš ho aj vtedy, keď síce vstaneš o niečo skôr, avšak nevadí ti to, pretože sa tešíš na chuť a vôňu kávy, ktorá ti dokáže spraviť deň !  Pretože vtedy ti je jedno, či je v kalendári pondelok, streda alebo piatok. Taktiež celkom obyčajné šťastie, keď ti na ulici venuje úsmev úplne neznámy človek a ty mu ho opätuješ spať  len tak, pretože chceš. Alebo objatie, pohladenie, vľúdne slovo od ľudí, na ktorých ti záleží.  

Šťastie skryté v maličkostiach objavíš aj vtedy, keď sa po čase vraciaš domov a vieš, že tam na teba bude mať kto čakať, bude mať kto s tebou prebrať všetky celotýždňové starosti a radosti.  

To je práve aj také, keď je v kalendári 25. november a ty cestuješ k lekárovi, avšak tebe táto skutočnosť a tento dátum (výnimočne) neprekáža, pretože namiesto hŕby snehu sa spoza stromov na teba usmieva aj slnko. A vtedy ti je mesiac v kalendári ukradnutý a ukradnutá aj tá skutočnosť, že síce cestuješ k lekárovi, ale slnečné lúče v tomto období ti spravia to správne ráno porovnateľné s chuťou tvojej obľúbenej kávy. Pretože sa snažíš precítiť daný okamih a vyťažiť z neho čo najviac, to čo práve potrebuješ. Toto šťastie si uvedomíš aj vtedy, keď ti život spríjemňuje tvoja rodina, umenie v akejkoľvek podobe, literatúra, príroda, spánok, domáca i svetová gastronómia, tvoj obľúbený parfum, hudba ale aj liečivé ticho. 

Intenzita šťastia sa ale vystupňuje práve vtedy, keď po nekonečných mesiacoch nájdeš v jednom útulnom kníhkupectve knihu, ktorú si nekonečne dlho hľadal /a na internete, zháňal / a vo všetkých možných i nemožných kníhkupectvách a zrazu ju nenájdeš ty, ale nájde si ona teba, celkom nenápadne medzi množstvom iných kníh.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?